برنامه نویسان بزرگ دنیا

دسته‌بندی:
بدون دیدگاه

برنامه نویس های بزرگ بسیاری در دنیا وجود دارند که برای رشد علوم کامپیوتر و سیستم های کامپیوتری تلاش زیادی کرده اند و منم تو این لیست تا اونجایی که بتونم چندتا تا از بهترین برنامه نویسان دنیا را میخوام معرفی کنم.

دنیس ریچی

ایشون خالق زبان برنامه نویسی C هستند که پدر خیلی از زبان ها به نوعی محسوب می شود و حتی الان هم استفاده گسترده ای داره. همچنین از توسعه دهندگان سیستم عامل یونیکس بودند. دنیس ریچی دقیقا یک هفته بعد از استیو جابز فوت کرد ولی در رسانه ها خبر زیادی نشد!!

بی‌یارنه استراس‌تروپ

بی یارنه برنامه نویسی دانمارکی بود که زبان محبوب و معروف C++ و معرفی کرده.

شغل فعلی  پروفسور و رئیس کالج مهندسان علوم کامپیوتر دانشگاه A&M تگزاس مشغول به‌کار است.

جیمز گاسلینگ

جیمز گاسلینگ دانشمند علوم کانادایی علوم کامپیوتر است که  معروف به پدر “جاوا” هستند.

جیمز جاسلینگ متولد کانادا است و مدرک دکترای خود را در رشته ی علوم رایانه از دانشگاه کارنیگی ملون دریافت کرده است. او در زمان تحصیل خود نسخه یونیکس چند پرداز را نوشته است .

لینوس توروالدز

توروالدز برنامه نویسی فنلاندی هست که معروفیت وی بیشتر به خاطر خلق هسته یا کرنل لینوکس می باشد و همچنین طراحی نرم افزار گیت.

آندرس هلزبرگ

آقای هلزبرگ از خالقان زبان برنامه نویسی معروف #C  هستند و همچنین جز معماران اصلی زبان برنامه نویسی دلفی. شغل فعلی ایشون مدیر تیم توسعه زبان #C در شرکت مایکروسافت است.

تیم برنرز لی

و اما تیم برنز لی پدر وب دنیا 🙂 دانشمند علوم کامپیوتر و استاد دانشگاه ام آی تی و کسی که WWW و درست کرد. ایشون همچنین در لیست صد نابغه زنده هم قرار دارند.

به اعتقاد تیم برنرز لی، اینترنت منعکس کننده بشریت است با تمام زشتی‌ها و زیبایی‌هایش و اهمیت آن آنقدر زیاد است که باید یکی از موارد حقوق بشر به حساب آید.

بیل گیتس

بیل گیتس در سن سیزده سالگی نخستین برنامه کامپیوتری خودش و ساخت و زمانی که نوزده ساله بود شرکت مایکروسافت و تاسیس کرد و با سیستم عامل های MS-DOS و سپس ویندوز امپراطوری خودش و به جهان نشان داد.

آموزش زبان کاتلین
  • نویسنده
    hesam
  • تعداد بازدید
    24 views
0دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید

نوشته‌های ویژه
اخبار ویژه