آموزش گیت در اندروید استودیو با سرویس Bitbucket

دسته‌بندی:
بدون دیدگاه

اگر برنامه نویس باشید احتمالا واژه گیت (git) به گوشتان خورده ولی شاید تا حالا استفاده ای این از این برنامه نکرده باشید. خیلی ساده بخوام توضیح بدم گیت برای کار های گروهی معمولا انجام میشه. فرض کنید شما قسمتی از پروژه و انجام میدید و همکار یا دوستتون هم بخش دیگری را حالا زمانی که بخواید این بخش هارو به هم متصل کنید تا پروژه تکمیل بشه مشکل اصلی شروع میشه اگر پروژه حجم زیادی داشته باشه, و باید تک تک فایل هارو به برنامه اضافه کنید همچنین احتمال خطا در هنگام اجرا به دلیل تداخل در بخش های مختلف بالا میره.

 

گیت

اما اگر هر کدام از شماها از گیت استفاده کنید با هر بار اضافه کردن یک خط به برنامه میتونید دستور بدید که برنامه تغییرات ایجاد شده را بروی کل پروژه اعمال کند و دوست شما هم این تغییرات را میبیند.

گل سر سبد سایت های گیت همونطور که میدونید گیت هاب هست ولی برای پروژه های خصوصی باید هزینه پرداخت کنید به همین خاطر برای پروژه دانشگاهی با همکلاسی هام مجبور شدیم از سرویس رایگانی استفاده کینم با سایت Bitbucket.org برخورد کردم.

بعد از ثبت نام در سایت برای ساخت پروژه جدید از گزینه create project استفاده کنید.

 

گیت اندروید استودیو

 

مشخصات پروژه خودتون و وارد کنید.

آموزش گیت

 

بعد از ساخت پروژه با همچین صفحه ای روبرو میشوید که ادرس پروژه خودتون میتونید سمت راست تصویر ببینید.

آموزش Bitbucket

حالا برای اینکه پروژه خودتون وارد سایت کنید وارد ترمینال اندرودی استودیو بشید و دستورات زیر و نوبتی اجرا کنید.

 

 git add. 
git commit -am" matn payam" 
git remote add origin https://link[proje] 
git push -u origin master 

بعد از هر تغییر مانند تصویر گزینه ای که داخل کاد قرمز هست و بزنید و در قسمتی که فلش هست متن خودتون و به عنوان توضیحات بنویسید و با نگهداشتن موس بروی گزینه commit گزینه commit and push ظاهر میشه که با زدن اون گزینه تغییرات برنامه بروی سایت فرستاده میشود.

کار با گیت

 

منبع: آتیس کد

آموزش زبان کاتلین
  • نویسنده
    hesam
  • تعداد بازدید
    236 views
0دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید

نوشته‌های ویژه
اخبار ویژه