آشنایی با متغیر ها در زبان کاتلین

دسته‌بندی:
بدون دیدگاه

در مقاله توضیحات مختصری در رابطه با زبان برنامه نویسی کاتلین ارائه دادم و حالا نوبت به یادگیری دستورات پایه این زبان رسیده پس همراه من باشید.

امروز میخوایم در رابطه با متغیر ها و انواع Data Type ها صحبت کنم و نحوه پیاده سازی آنها در کاتلین و یاد بگیریم.

 

متغیر ها در Kotlin

من از برنامه Intellij برای کدنویسی استفاده می کنم و اگر JDK و نصب ندارید دانلود کنید.

در کاتلین برای تعریف متغیر از کلمه کلیدی “var” استفاده می کنیم. بعد از نوشتن “var” شما باید اسم متغیر خودتون و انتخاب کنید و بعد هم مقداری که میخواهید داخل این متغیر ذخیره کنید.

برای مثال:


var t = "Hello World"
var c = 1234
var m = true

همونطور که دیدید من به هیچ عنوان نوع متغیر و ننوشتم و خود کاتلین با توجه به مقادیری که داخل متغیر قرار گرفته نوع متغیر و انتخاب تشخیص میده که به ترتیب از بالا نوع متغیر های ما String, Int, Boolean هست.
اگر نمیخواهید متغیر خودتون و هنگام تعریف مقدار دهی کنید نیاز دارید که موقع انتخاب نام نوع متغیر هم تعیین کنید برای مثال:

var t:String?=null
var c:Int?=null
var m:Boolean?=null

در کد بالا ما از علامت سوال استفاده کردیم تا متغیر قابلیت ذخیره مقدار Null را هم داشته باشه و مقدار اولیه همه متغیر ها و برابر Null قرار دادیم.
همچنین برای تعریف متغیر میتونید از کلمه کلیدی “val” نیز استفاده کنید. متغیر هایی که با val تعریف می شوند متغیر های Read Only هستند که یکبار مقداردهی و در دفعه های بعد فقط خوانده میشوند و شما نمیتوانید مقدار این متغیر و تغییر دهید.

آموزش زبان کاتلین
  • نویسنده
    hesam
  • تعداد بازدید
    45 views
0دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید

نوشته‌های ویژه
اخبار ویژه